Parker Autoclave Engineers, Stany Zjednoczone Ameryki
Zespół HTC zajmuje się procesem hydrotermicznego uwęglania biomasy oraz osadów ściekowych, który polega na przekształcaniu odpadów organicznych w wartościowy produkt stały, tzw. hydrochar. Prowadzone badania koncentrują się na optymalizacji parametrów procesu, analizie właściwości powstających produktów stałych oraz ich potencjalnym zastosowaniu, m.in. jako biopaliwo, materiał sorpcyjny czy dodatek do gleby. W ramach prac analizowana jest również faza ciekła powstająca w trakcie procesu HTC – badany jest jej skład chemiczny, możliwości oczyszczania oraz potencjalnego ponownego wykorzystania. Działania te wpisują się w ideę zrównoważonego zagospodarowania odpadów i gospodarki obiegu zamkniętego.
BPC Instruments AB, AMPTS Light III, BPC Instruments, Szwecja. Automatyczny system testowania potencjału metanowego. Układ trzeciej generacji AMPTS III zawierający dziewięć szklanych reaktorów do testów. Zautomatyzowany i w pełni zintegrowany układ, który ułatwia dostęp do pobierania próbek, analiz, rejestrowania i generowania raportów.
Stanowisko do badań procesów zgazowania, zgazowania katalitycznego i pirolizy
Stanowisko do badań zgazowywania i pirolizy z reaktorami rurowymi firmy Czylok, Polska. Stanowisko umożliwia prowadzenie badań w obecności:
a) modyfikowanych atmosfer gazowych, np. N2 i CO2,
b) pary wodnej, oraz
c) katalizatorów.
Stanowisko do badań pirolizy szybkiej
Reaktor z rurą opadową do badań: pirolizy szybkiej biomasy lub odpadów; współpirolizy biomasy i odpadów oraz katalitycznej pirolizy.
Do głównych zalet układu należą:
a) stosunkowo wysoka wydajność i praca ciągła,
b) dwie niezależne strefy grzewcze,
c) dwie linie gazu inertengo (pierwotna i wtórna).